Standardní preventivní vyšetření a PAP stěry

Gynekologickou prohlídku i PAP stěry by měla každá žena absolvovat alespoň jednou ročně. PAP test se provádí po zahájení pohlavního života a následně pravidelně celý život. 

Vyšetření děložního čípku – Papanicolaoův test 

Papanicolaoův test – jinak také PAP test či PAP stěry slouží k hodnocení buněčných změn na děložním hrdle v rámci prevence nádorů. Jedná se o vyšetření děložního čípku (děložního hrdla).

Pravidelné preventivní kontroly přispívají k udržení vašeho zdraví a výše uvedené vyšetření umožní včas odhalit změny na děložním čípku.

Jak probíhá vyšetření?

Cytologický stěr z děložního čípku se provádí vatovým tamponem. K hodnocení vzorku je třeba podložní sklíčko, mikroskop a speciální barvivo. Lékař vám vzorek odebere při preventivním vyšetření. Do pochvy postupně zavede několik špejlí se smotkem vaty nebo speciální kartáčky. Provede stěry z děložního čípku a vstupu do děložního kanálu. Odběr trvá několik málo minut a v žádném případě nebolí.

  • Vyšetření se provádí mimo menstruaci
  • 24 hod. před vyšetřením by nemělo dojít k výplachu pochvy, používání tamponů či vaginálních léků
  • Vyšetření trvá několik sekund maximálně pár minut
  • Odebraný stěr je odeslán do akreditované laboratoře
  • Vyhodnocení vyšetření trvá přibližně týden

Pokud vás trápí gynekologické potíže nebo se necítíte z gynekologického hlediska zcela zdravá, objednejte se k nám na vyšetření. Čím dříve zdravotní komplikace podchytíme, tím je větší šance na uzdravení.

Objednat se

S jakými pojišťovnami spolupracujeme

a jaké platební karty přijímáme

Partneři